вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe płoty z drewna

Długowieczne płoty drewniane

Nietrafnie zabezpieczone sztachety z drewna w mgnieniu oka się zużywają oraz mogą nieodwołalnie zgubić swój dotychczasowy czar i właściwości. Decydując się na zastosowanie drewna na płot powinno się poznać rodzaje pielęgnacji oraz konserwacji takiego płotu. Tylko wówczas zdołamy napawać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelkie prace konserwujące płot z drewna trzeba zacząć od właściwego oraz skrupulatnego przygotowania towaru na ogrodzenie, bo od tego zależy efekt finalny naszych prac. Przed zastosowaniem produktów do osłony oraz ozdoby sztachet z drzewa istotne jest sprawdzenie, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie nosi śladów biokorozji. Nie prędzej niż po zwieńczeniu obróbki drewna na płot zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, przede wszystkim w przypadku surowego drewna ogrodzeniowego, winniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu fachowego, jaki zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robakami. Jak zabezpieczymy już nasze ogrodzenie przed progresem biokorozji, wypada nanosić kolejne amalgamaty, jakie konserwują je przed warunkami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli chcemy utrzymać naturalny kolor drewna naszego ogrodzenia, powinniśmy zastosować achromatyczny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu wskazanego pigmentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący albo lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, ochroni płot od środka, jednakże nie stworzy na jego nawierzchni zabezpieczającego filmu. Ochronione w ten sposób płot zostanie matowe i naturalne w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej oraz trwalszej protekcji ogrodzenia, winniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, który skuteczniej niż w wypadku impregnatu maskuje ogrodzenie przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych.

Jak widać by ogrodzenia z drewna były trwałe należy poświęcić im dużo uwagi oraz troski.

Zgoła inaczej jest w wypadku płotów z plastiku. Ten wersja ogrodzeń jest w całości wytrzymała na warunki atmosferyczne przez co nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia PCV nie podlegają także biokorozji skutkiem tego dogadzają swoim właścicielom przez długie lata.

Комментариев нет:

Отправить комментарий