среда, 25 мая 2016 г.

Stawianie plotki PCV na ogrodzenie i furtę sztachetowa nie potrzebuje pozwolenia na budowę ani komunikowania tego faktu gminie poza szczególnymi wypadkami.

Projekotwanie balaski Winylowe na plot i bramę ogrodzeniowa nie zada pozwolenia na budowę oraz raportowania tego faktu starostwu powiatowemu wyjąwszy wyjątkowe przypadki.

Ogrodzenia Winylowe na plot i bramkę ze sztachet nie przekraczające wysokości 2,2 m stawiane pomiędzy dwoma przylegającymi nieruchomościami nie zadają żadnych formalności biurowych. Dotyczy to również ogrodzeń tymczasowych ochraniających plac budowy.

    Zgłoszenia wymaga:
  1. stawiamy ogrodzenia od strony ulicy, torów kolejowych a także innych miejsc publicznych (nie tyczy się to ogrodzeń blisko dróg prywatnych oraz wewnętrznych nie będących drogami publicznymi)
  2. budowa ogrodzenia przekraczającego 2,2 m wielkości bez względu na położenie ogrodzenia.
  3. Zgłoszenia budowy sztachetki plastykowe na ogrodzenie i furtę sztachetowa dokonuje się w miejscowym starostwie powiatowym ewentualnie urzędzie miasta.
  4. Zgłoszenie zamysłu stawiania ogrodzenia winno określać formę ogrodzenia, metodę przeprowadzenia jego montażu oraz proponowany termin startu budowy.
  5. Oprócz zgłoszenia należy dołączyć oświadczenie o prawie do dysponowania posiadłością w zamysłach budowlanych oraz jeśli jest to potrzebne przez starostwo zarys ogrodzenia.

Czasami do konstrukcji ploty z PCV na plot i furtkę ogrodzeniowa wymagane są specjalne uzgodnienia tj. np. aprobata administratora drogi na lokalizacje wjazdu.

Konstrukcje płotu można zacząć po 30 dniach od zgłoszenia zamiaru jego konstrukcji, o ile biuro nie wniesie wcześniej sprzeciwu. Protest może zaistnieć w sytuacji, gdy planowane balaski PCV na plot i bramę ze sztachet jest nieprawidłowe z określeniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego np. może być w pasie drogowym projektowanej drogi. W przypadku kiedy planowane sztachetki PVC na plot i furtkę ze sztachetekprzypuszczalnie może zagrażać bezpieczeństwu ludzi czy tez mienia, np. przez utrudnianie widoczności, konstrukcja takiego ogrodzenia może potrzebować dostania pozwolenia na jego budowę. Zgłoszenie zamysłu stawiania ogrodzenia jest ważne przez 2 lata. Brak zainicjowania robót przez ów okres skutkuje odwołaniem zgłoszenia i w wypadku chęci pobudowania ogrodzenia potrzebne staje się kolejne zgłoszenie tego faktu.

1 комментарий:

  1. I am often to running a blog and i actually respect your content. The article has really peaks my interest. I'm going to bookmark your website and preserve checking for new information. online casino gambling

    ОтветитьУдалить